CLOUDWORKS, s.r.o.

Plzeňská 1270/97, Praha 5, 150 00

Úvodní strana / Základní kurz parašutismu

Základní kurz parašutismu

• Základní kurz je určen pro ty, kteří ještě neokusili ten báječný pocit vznášet se mezi nebem a zemí a chtějí sami provést 1 až 3 seskoky na padáku. Je to nejčastější způsob jak začít s parašutismem.
  • Tento kurz je určen pro naprosté začátečníky, kteří chtějí sami vyskočit z letadla a létat na padáku, který sami řídí. Základní kurz je rovněž určen pro ty, kteří již mají nějaký ten seskok za sebou, ale před dlouhou dobou, nebo svůj předchozí seskok absolvovali na kulatém padáku.
  • Používáme padáky typu  KŘÍDLO. Každý padák je vybaven bezpečnostním systémem, který v případě nouze sám otevře záložní padák.

Průběh základního výcviku

• teoretická příprava na seskoky padákem v učebně (Dolní 12, Praha 4) - řízení padáku, teorie seskoku, meteorologie, nácvik mimořádných situací, trénink pomocí videa, atd.
  • teoretická a praktická příprava na letišti v Kolíně - nácvik výskoku z letadla, parakotoul, atd.
  • předseskoková příprava a závěrečné přezkoušení na letišti v Kolíně
  • 1 - 3 seskoky padákem na letišti v Kolíně

Kurzu parašutismu se účastní minimálně 4 studenti až po velké skupiny.

Kurz zpravidla probíhá ve 2 - 3 dnech (čtvrtek odpoledne a večer, pátek večer, sobota) a skládá se z výkladu teorie, praktických nácviků všech úkonů při seskoku a samotných seskoků. Výcviku předchází samostudium z materiálů, které Vám budou před kurzem předány.

Skáče se z výšky  1.200 - 1500m na padácích typu křídlo s automatickým otevřením. Používány jsou výhradně nejmodernější soupravy typu STUDENT (křídlo) v tandemovém uspořádání (hlavní i záložní padák je na zádech) společně s bezpečnostním přístrojem, který sám aktivuje záložní padák v případě mimořádné situace.

Seskoky se provádí z letounu AN-2 nebo L-410.

Po absolvování výcviku obdržíte certifikát – doklad o absolvování seskoku(ů). Pokud Vám znalosti a zážitky ze základního kurzu budou málo, rádi Vám nabídneme možnost pokračovacích kurzů.

Podmínky přijetí do výcviku

• dovršených 15 let (do 18let je nutný písemný souhlas obou rodičů)
  • potvrzení o zdravotní způsobilosti od praktického lékaře

Ceník

Název

1 seskok + teorie

2 300,-

1 seskok + teorie (více než 4 zájemci)  2 100,-

Každý další seskok

1 100,-

Cena zahrnuje:

• teoretická a pozemní příprava
  • zapůjčení všech potřebných materiálů pro seskok
  • přezkoušení
  • 1 seskok padákem + veškeré letištní poplatky
  • pojištění odpovědnosti za škodu
  • osvědčení o provedení základního kurzu v parašutismu

(Konkrétní termín teoretické přípravy v Praze je vždy upřesněn po dohodě se všemi zájemci)

Kalendář základních výcviků v parašutismu

Základní výcvik v parašutismu probíhá na letišti v Kolíně.  Všichni zájemci včetně těch, kteří dostali dárkový certifikát na absolvování základního výcviku včetně 1 seskoku si tak mohou vybrat jeden z termínů a poté nás kontaktovat pro jeho zapsání. Pro skupiny od 5 zájemců můžeme též vypsat termín dle Vašich přání.

Základní výcviky se pořádají přibližně jednou za 14 dní. Pro konkrétní termín nás prosím kontaktujte.

Před každým termínem je povinná teoretické příprava na seskok padákem, která probíhá v Praze 4 - Nusle, Dolní 12 (tramvaj: č.11, stanice Pod Jezerkou, autobusy: 188,124,139,182 stanice Kloboučnická) Termín teoretické výuky je vždy stanoven po dohodě se zájemci.

mapa zv

mapa Dolní 12, Praha

mapa kolin

mapa letiště Kolín s vymezením přistávání pro základní výcvik